Професія – щастя людського основа

  Сучасні архітектори люблять використовувати метали для надання будівлям унікального вигляду. Каркаси хмарочосів і дротяний скелет залізобетону, основа для скління, вентиляційні труби і труби опалення, покрівля - це далеко не повний список виробів, в яких без металу не обійтися.

  Для складання металевих конструкцій слюсарю потрібно уявляти, як буде виглядати і функціонувати майбутня конструкція. Крім вміння читати креслення робітник повинен мати просторову уяву і мислення, знання властивостей конструкційних матеріалів, хімії, фізики, математики будуть постійними помічниками у його трудовій діяльності. Для точного стикування деталей потрібно мати розвинутий окомір, гарну координацію рухів, вміти точно і тонко дозувати зусилля. В той же час слюсар із складання металевих конструкцій повинен мати фізичну силу і витривалість.

  Слюсар – дуже поширена багатопланова професія. Існує широкий спектр слюсарних робіт, тому зазвичай працівники спеціалізуються з одного (певного) виду робіт. Слюсар із складання металевих конструкцій задіяний при монтажі різноманітних конструкцій: каркасів, мостів, естакад, трубопроводів, резервуарів тощо. Широкого застосування професія набула на підприємствах машинобудівної, суднобудівної, транспортної, хімічної, будівельної, енергетичної галузей.

  Слюсар виконує операції, в основі яких є холодна обробка металів, а саме: розмічання, різання, гнуття, обробка отворів, нарізання різьби тощо. Відповідно до властивостей матеріалів слюсар із складання металевих конструкцій вибирає інструмент, пристосування, встановлює послідовність складання конструкції та здійснює контроль згідно технічних умов креслення.

  У своїй роботі слюсар із складання металевих конструкцій використовує 4 групи інструменту, а саме: різальний, вимірювальний, контрольний та слюсарно-монтажний. На сучасному етапі більшість інструментів є механізованими.

  Якісне складання конструкцій неможливе без застосування різноманітних пристроїв, серед яких плити, кондуктори, шаблони, стапелі тощо.

  Для того, щоб отримати заготовки потрібного розміру використовуються гільйотинні ножиці, комбіновані прес-ножиці, дискові плити. Безпосередньо складання виконується за допомогою збирального та іншого обладнання.

  За сучасної ринкової економіки металоконструкції потрібні дедалі в більших масштабах як при складанні простих, так і при спорудженні промислових будівель, ліній електропередач, ангарів, критих ринків. Потреба в робітниках такої професії постійно зростає.

Много шаблонов Joomla на By Amestris D