ЯК УБЕРЕГТИСЬ ВІД КЛІЩІВ І НЕ ПІДЧЕПИТИ ІНФЕКЦІЮ

Важливі поради
Укус кліщів загрожує людині небезпечними хворобама,такими як енцефаліт і хвороба Лайма ,також відомою як бореліоз. І якщо першим заражаються одиниці, то бороліоз став серьйознозною проблемою для багатьох. Хвороба вражає нервно та серцево-судинну системи, суглоби та опорно-рухомий апарат і може привести до інвалідності.
Щорічно від укусів кліщів потерпають більше 20 тис. Українців, майже 2 тис. з них заражаються інфекційними захворюваннями.
Ідучи відпочивати на природу, пам’ятайте прості правила які допоможуть уникнути укусу клеща.

ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСУ КЛІЩА: ПОРАДА.
Кліщі найбільш у травні-червні та серпні-вересні.Небезпечні комахи живуть у сирих та вологих місцях, напрогрітих сонцем схилах, біля стежок і лісових доріг.
Будьте обачливі у такій місцевості.

ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ІДЕАЛЬНИЙ ПІКНИК: ВАЖЛИВІ ПОРАДИ.
У міських парках ризик зустрітися з ціми мало приємними комахами дещо нижчий, ніж у «дикому» лісі .Якщо ви зібралися на відпочинок на природі , одягніть краще світлий одяг (на ньому краще видно кліщів).Натомість не слід забувати і про шкарпетки, віддавати перевагу закритому вбранню. Використовуйте також спеціальні аерозолі які відлякують кліщів.
Не забудьте, що , крім людей, жертвами кліщів можуть стати і домашні тварини. Після того, як ви прийшли з лісу чи парку, ретельно перевірте на наявність кліща такі частини тіла:
- під похвами ;
- у вухах та біля вух, на шиї;
- у середині пупка;
- на вигінах колін та ліктів;
- у волоссі і біля нього;
- навколо талії.
Прийміть душ незабаром після того , як були на природі. Душ  протягом  найближчих 2-х годин знижує ризик укусу клеща. Пом’ятайте, що кліщ  присмоктується до тіла протягом приблизно  2- годин. Те саме стосується домашніх  живатних. Після прогулянки  в першу чергу перевірте лапи, живіт та морду. Як що після укусу пес ослаб, погано їсть, а білки очей пожовтіли, терміново звернітися до ветерінара. Кліщі переносять багато небезпечних захворювань для домашніх  улюбленців.

ЯК ЩО ВКУСИВ КЛІЩ: ЯК ЙОГО ВИЙНЯТИ. 
Як що вас вкусив кліщ, багато незволікайте і зверніться у травмпункт.
Там його дістануть і відразу передадуть у лабораторію на аналізи.
Як що такої змоги немає , то варто його викрутити пінцетом (викручування проти годинникової стрілки), ниткою або спеціальним гачком, який можно придбати в аптеці. Місце укусу обробити спиртом, йодом, одеколоном.

ЯК ВИДАЛИТИ КЛІЩА САМОСТІЙНО:
Спосіб  №1.Обгорнути кліща марлевою серветкою і розхитувати кліща з боку в бік.
Спосіб №2. Можно скористатися пінцетом чи питлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща і шкірою людини і повільно витягнути комаху разом з хоботком.
Не можна розчавлювати кліща, щоб збудники  хвороби ,  які можуть бути в його організмі, не потрапили в рану на тілі людини. Після видалення комахи місце присмоктування змазати розчином  йоду, спирту,або одеколоном. Як що хоботок залишився у рані – видалити його стерільною голкою, після чого ретельно вимити руки з милом.

ЯК ЗРОЗУМІТИ , ЩО ПІСЛЯ УКУСУ КЛІЩА ВИ ЗАРАЗИЛИСЯ?  
Якщо ви стали жертвою кліща- уважно стежте за своїм самопочуттям, хвороба Лайма (початок схожий на звичайну простуду або грип).
Хвилюватися варто, якщо після укусу кліща  збільшилися лімфотичні вузли, є болі у суглобах, м’язах , або навіть незначне підвищення температури тіла.
У більшості інфікованих людей на місці укусу кліща через деякий час (на 2-4 день, іноді через 2 місяці, а частіше через 12 -14 днів), виникає червона пляма , що збільшується і може сягати в діаметрі до 20-30 см.і більше. Як що маєте червону пляму після укуса кліща- одразу звертайтеся до лікаря-інфекціаніста.

 

Много шаблонов Joomla на By Amestris D