ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ З ВІДКРИТИМ ВОГНЕМ НА ПРИРОДІ

У жарку літню пору в лісах виникає велика загроза лісових пожеж.
Основними причинами виникнення лісових пожеж є небезпечне поводження з вогнем людей під час перебування  в лісі(48%) пали на сільськогосподарських угіддях, блискавка,суха погода та високий температурний фон.
У літній період міські мешканці надають перевагу відпочинку на природі,обов’язковим  вважається розведення вогнища, але не обережне відношення до вогню на природі  може привести до трагічних наслідків.
Байдужість і безвідповідальність любителів відпочинку на природі нерідко приводить до лісових пожеж, які завдають велику шкоду лісу та довкіллю взагалі.
Подібні дії приводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутися на лісосмуги та присадібні території. За декілька годин не контрольована пожежа може знищити цілі лісові масиві які росли десятки років. Величезної шкоди пожежі завдають фауні- гибнуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.
Щоб уникнути пожежі необхідно дотримуватись наступних правил:
-не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць  (розводити вогнища дозволяється лише в безвітряну погоду та під постійним наглядом;
-намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявно суха підстилка;
-не залишайте просочені бензином та іншими пальними речовинами ганчірки;
-не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;
-не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду,на землях природно-заповідного фонду та на сільськогосподарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
-не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях,тим більше не підпалюйте їх;
-якщо ви розводите вогнище –слідкуйте,щоб не розлітались іскри від вогнища;
-місця для розведення багать треба утримувати очищеними до верхнього шару грунту ,обкопати  смугою очищеного грунту не менше 2,5 м завширшки і розміщувати на відстані не менше 30м від будинків і споруд , 25м до стоянок автотранспорту, 50м-до хвойного та 25м- до листяного лісового масиву;
-по закінченню відпочинку обов’язково приберіть після себе побутові відходи, не забувайте ретельно залити вогонь водою, або засипати  землею  чи  піском.
Не зайвим буде нагадати, що відповідно до  законодавства,правила пожежної безпеки в лісах є  обов’язковими для виконання всіма громадянами,які з будь яких причин перебувають у лісі.
Порушення вимог  правил пожежної безпеки в лісах тягне за собою адміністративну, Кримінальну відповідальність та відшкодування виконавцями завдавших збиткі.
Щоб відпочинок був приємним та безпечним  для  всіх, ПАМ’ЯТАЙТЕ, що спалюючи суху рослинність чи порушуючи правила пожежної безпеки, ви завдаєте великої шкоди, в тому числі матеріальної.
Бережіть природне багатство, не дозволяйте нищити народне придбання.

Много шаблонов Joomla на By Amestris D