22 квітня ̶ День настрою

ТЕРАПІЯ КОЛЬОРОМ: ЧЕРВОНИЙ -ПІДБАДЬОРЮЄ, БІЛИЙ - НЕСЕ ДОБРО

 Що таке кольоротерапія? Це ефективний метод впливу кольору на наш організм з метою відновлення його нормальної життєдіяльності. Вченими доведено, що колір викликає певні біохімічні реакції в людських тканинах, стимулює різні залози і деякі відділи головного мозку, в тому числі і гіпофіз. Останній стимулює вироблення цілого ряду гормонів, які відповідають за обмін речовин, сон, апетит, наш емоційний стан, сексуальне збудження . Інакше кажучи, те, як ми себе відчуваємо, багато в чому залежить від кольорів, якими ми оточені. Тому медицина навчилася використовувати кольори для благотворного впливу на наше здоров'я.

На початку 30-х рр. ХХ ст. терапевтичний ефект, який чинять на організм різні кольори, був описаний індійським вченим Д. Р. Гхадіалі. На його думку, органи і системи тіла чутливі до певних кольорів, які стимулюють або гальмують їх дію. Знаючи це, можна використовувати різні кольори з лікувальною метою.

У середині 50-х. рр., швейцарський вчений Макс Люшер склав оригінальний кольоровий текст. Після багатьох експериментів із 4500 тонів і відтінків були обрані кольори,  що найбільш яскраво впливають на фізіологію і психологію людини. Дослідження проведені Люшером показали, що колір може змінити функції окремих систем людського організму. Наприклад, оранжево-червоний змінює частоту пульсу, дихання, тиску крові і загалом надає збудливу дію. Темно-синій колір, навпаки, приносить заспокоєння. На думку психологів мова кольорів універсальна і діє незалежно від релігії і національності.

Кольоротерапія як спосіб лікування використовувалася ще в прадавньому Єгипті, Індії, Китаї, на Русі й у багатьох країнах світу. Наприклад, китайські лікарі при лікуванні шлунка використовували жовтий колір, а хворим на скарлатину рекомендували носити червоні шарфи. Наші предки вважали, що для того, щоб пройшла жовтяниця, необхідно носити золоті намиста.

Лише в XIX столітті, коли англійські вчені Д. Даун і Р. Блант довели, що ультрафіолетове випромінювання володіє лікувальними властивостями і може використовуватися для терапії шкірних захворювань і рахіту. З тих пір метод лікування кольором став настільки популярним, що сьогодні часто використовується в медичній практиці для боротьби з серйозними захворюваннями та якнайшвидшого одужання.

 «Абетка кольору»

Для сангвініків і холериків сприятливі білий колір, сині та зелені відтінки – вони заспокоюють і налаштовують на споглядальний лад. Для флегматиків і меланхоліків найбільш підходять червоний, помаранчевий і жовтий кольори, діють вони підбадьорливо.

Білий – несе позитивний заряд добра та удачі. Колір дарує силу, енергію, вирівнює настрій і зцілює від недуг. Надає лікувальну дію на центральну нервову систему і сприяє очищенню організму від шлаків.

Червоний – випромінює тепло, надає збудливу дію на нервову систему. Він покращує обмінні процеси в організмі, прискорює кровообіг, нормалізує знижений кров'яний тиск, серцеву діяльність і підвищує імунітет. Використовується для лікування вітряної віспи, скарлатини, кору, гнійних ран і дерматологічних захворювань. Надлишок кольору може викликати головний біль, втому і почервоніння очей. Колір протипоказаний огрядним, дратівливим і легко збудливим людям.

Помаранчевий – допомагає розслабитись і звільнитися від внутрішніх протиріч. Сприяє терпимому ставленні до оточуючих, зміцнює волю. Колір омолоджує, допомагає відновленню нервової і м'язової тканини. Використовується для лікування хвороб сечостатевої системи, селезінки, покращує травлення, регулює обмінні процеси і робить вплив на роботу ендокринних залоз.

Жовтий – стимулює зір і нервову систему, тонізує, покращує розумові і логічні здібності, вселяє почуття оптимізму. Колір корисний при порушенні роботи печінки, стимулює жовчовиділення, лікує шкірні захворювання, рятує від безсоння і збуджує апетит.

Зелений – заспокоює, оновлює. Колір нормалізує діяльність серцево-судинної системи, заспокоює серцебиття, стабілізує артеріальний тиск, функції нервової системи. Використовується при лікуванні головного болю, втомлюваності очей, порушення зору.

Синій – цінується за заспокійливий вплив на психіку: надає позитивний ефект при меланхолії, іпохондрії та істерії. Володіє снодійним ефектом, допомагає в боротьбі з інфекціями і лихоманками, спазмами і головними болями.

Фіолетовий – заспокоює нервову систему, його можна використовувати при психічних і нервових порушеннях. Колір допомагає при різних запальних захворюваннях, допомагає при мігрені, нормалізує стан лімфатичної системи. Сприятливий для духовного розвитку людини, у творчих людей підвищує працездатність. Тривалість впливу кольору може викликати стан туги і депресії.

У 1903 році датчанину Нільсу Фінсену дали Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини. Він придумав, як лікувати хвороби концентрованим світловим випромінюванням. Власне, кольоротерапія і зараз в тренді, і лікують нею все що завгодно - були б гроші.

Що можуть сказати про вас кольори?

А чи знали Ви, що вибрані вами кольори впливають не тільки на вас, а також на тих людей, які знаходяться поруч з вами? Кольори утворюють певне енергетичне поле навколо нас і можуть багато розповісти про нашу особистість. Так, дівчина в білій сукні у більшості людей буде асоціюватися з невинністю і ніжністю, а ось в червоному – вона стає більш привабливою і пристрасною. Бронзовий і зелений допомагають створити враження про людину, як більш духовно чисту і спокійну. А ось якщо надіти блакитну сорочку, то вже створюється враження, що людина володіє високим професіоналізмом або ж внутрішньою рівновагою. Жовтий колір часто вибирають більш енергійних, творчо розвинені люди.

Застосовуючи такі знання, ви можете вибирати кольори згідно майбутньої ділової ситуації, щоб справити потрібне для вас враження на оточуючих людей. Провести вдалу бізнес-зустріч, завдяки знань з кольоротерапії.

Червоний – це найбільш яскравий і вогненний колір. Він додає вам життєвої сили. Ті, хто віддає перевагу в одязі червоному кольору стають більш привабливими для протилежної статі. Хоча не варто забувати, що з червоним кольором треба бути дуже обережним, оскільки якщо його занадто багато, він викликає роздратування і занепокоєння.

Помаранчевий – це колір радості та оптимізму, також означає енергію. Цим кольором варто себе оточити, якщо у вас не найкращий настрій, він допомагає позбавитися від сумних думок і спонукає діяти.

Жовтий – він так само, як і помаранчевий, викликає асоціацію з теплом і позитивом. Він стимулює ваш мозок до творчих поривів, пробуджує бажання діяти, добре впливає на пам’ять. Варто бути обережним з цим кольором, оскільки якщо переборщити, то цей сильний колір буде вже викликати перезбудження і дратівливість.

Зелений – колір спокою, розслаблення, допомагає подолати втому і стрес. Він відновлює у людини духовну рівновагу, а також впевненість у своїх силах. Зелений колір допоможе вашим очам відпочити і розслабитися після того як вони сильно втомилися.

Синій – холодний колір, але він викликає гарні асоціації. Ті, хто віддає свою перевагу синьому кольору, добре зібрані і організовані. Цей колір як заспокійливе, допомагає людині зосередитися і сприяє прийняттю правильних рішень.

Білий колір – уособлює гармонію та чистоту. Він асоціюється у людей зі святістю і невинністю. Він допоможе вам подолати стрес і заспокоїть, якщо ви нервуєте.

Много шаблонов Joomla на JooMix.org